Často kladené dotazy

Z jakého materiálu jsou kelímky vyrobeny?
Naše kelímky jsou vyrobeny z polypropylenu (zkratka PP). Záměrně jsme zvolili plast – je bezpečný, hygienicky nezávadný, velmi odolný, snadno vyrobitelný a lehko recyklovatelný. Díky těmto vlastnostem dokáže každý náš kelímek nahradit až 500 těch jednorázových. A díky našemu zpětnému odběru a recyklaci se z něj opět stane použitelný materiál.
Jaké máte velikosti? A co barvy?

Kelímky máme ve dvou velikostech – 200 ml a 300 ml a v celé škále barev. Narazit můžete hlavně na modré, růžové, černé a červené, ale v oběhu máme i zelené a průhledné. Obě velikosti a všechny barvy mají stejnou výši zálohy (50 Kč / 2 EUR) a jsou vratné v celé síti našich partnerů.  

Naše odolná víčka si pak můžete pořídit v purpurové, oranžové, červené nebo černé barvě. Vždy za stejnou cenu 35 Kč / 1,4 EUR. 

Jak je to s tou recyklací?

V rámci zpětného odběru kelímků, který v kavárnách provádíme, se k nám dostávají všechny unavené a nad míru poškrábané kelímky. Ty pak posíláme do firmy Renoplastic .

Recyklace kelímků pak probíhá tzv. regranulací. To je proces při kterém se (velmi zjednodušeně) recyklovaný materiál namele, tepelně zpracuje a pomocí vytlačovacího stroje (tzv. extruderu) se vláčná hmota vytlačí do podoby strun. Ta se dále chladí a pomocí nožů seká na granule. Granule jsou pak použitelné klasické výrobě plastů formou vstřikování. 

Jaká používáte víčka?

Každý pořádný kelímek, potřebuje víčko. A proto tu jsou naše nevratná, ale pevná víčka. Každé z nich dokáže nahradit několik stovek víček jednorázových.

Nemám kavárnu, ale chci si půjčit kelímky na akci. Je to možné?

Není nic jednoduššího než nám poslat poptávku přes kontaktní formulář. Přesně pro Vás máme naši Bednu plnou kelímků. Půjčíme Vám navíc uplně stejné kelímky jaké máme pro kavárny, takže návštěvníci vaší akce je pak mohou vrátit v celé síti našich partnerů

Můžu vrátit i více kelímků naráz?

Jasně. Kelímky můžete vracet v jakémkoliv množství, v kterémkoliv z našich partnerských podniků.

Kelímek mi praskl a nelze ho už použít. Co teď s ním?

Bohužel, pokud dojde ke zničení kelímků vaší vinou, záloha propadá. Kelímek můžete vhodit do žlutého kontejneru, nebo bez náhrady vrátit do některého z našich partnerských podniků. My už se pak postaráme o jeho recyklaci.

Kdy budete i u nás ve městě?

Máte oblíbenou kavárnu, která ještě není zapojená v naší síti? Napište nám o tom, rádi s nimi spojíme a spolupráci zkusíme dohodnout.

Mám kavárnu/bistro/čajovnu, jak se můžu zapojit?

Jednoduše, stačí nám napsat přes kontaktní formulář a my vám obratem pošleme podrobné informace.

Rádi bychom kelímky s naším logem. Je to možné?

Kelímky používané v našem systémů jsou bez jakýchkoliv reklamních log a nápisů. Pokud ale chcete naše kelímky využívat pouze ve své firmě nebo třeba na festivalu, rádi vám kelímky potiskneme. Stačí se nám ozvat přes kontaktní formulář.

Potřebuji objednat další kelímky.

Pro další objednávku kelímků nebo propagačních materiálů využijte prosím formulář na stránce Objednávka.

Provozovatel

Zero Waste Solutions, s.r.o.
Nové Sady 2, Brno, 602 00
IČ: 08267383
info@otockelimek.cz

Zaregistrujte se do newsletteru

Chcete zapojit i váš podnik?

Nechte nám na sebe kontakt, my se vám obratem ozveme a všechno si povíme.

Potřebujete objednat další kelímky?

Pro objednání dalších kelímků nebo propagačních materiálů, využijte prosím objednávkový formulář.

© Všechna práva vyhrazena www.otockelimek.cz | admin | web: rostanetek.cz